Jerzy Ciesiul

Jerzy Ciesiul

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, oświatowym i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Obecnie pro bono pełni funkcję Gubernatora Okręgu 121 Polska – Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions kadencji 2022/2023. Od 13 lat jest członkiem Lions Club International – największej na świecie organizacji humanitarnej. Jego motto brzmi „Nie ma prawa do szczęścia ten, kto wie, że może komuś pomóc – a tego nie czyni”. Zarówno członkom Okręgu Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, jak i potrzebującym udziela nieodpłatnych porad prawnych. Jego działalność jest też ściśle powiązana z programami tworzonymi na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Tytuł radcy prawnego otrzymał w 1989 r. i od tego momentu pracował we własnej Kancelarii przy OIRP w Wałbrzychu. W samorządzie radcowskim pełnił funkcje w Sądzie Dyscyplinarnym.

W Klubie LC Legnica Silesia w kadencji 2015-2016 pełnił funkcję prezydenta klubu. Był również delegatem na konwencje krajowe, kierował strefą i regionem.

Mecenas Ciesiul wspiera dzieci i młodzież – jest inspiratorem konkursu „Wiosna, ah to ty!” organizowanego w szkołach, patronuje Wymianie Międzynarodowej Młodzieży, współpracuje z Klubami młodzieżowymi. Od wielu lat wspiera Dom Dziecka w Golance Górnej. Jego Klub Lions Silesia zajmuje się m.in. organizacją pikników dla najmłodszych, jest też sponsorem remontu pokojów dla uchodźców mieszczących się w bursie w Legnicy.

W wolnym czasie, nieodpłatnie realizuje się będąc Przewodniczącym Zespołu Ukraina powołanym do rozpatrywania wniosków Klubów Lions dotyczących wypłaty grantów na rzecz pomocy uchodźcom. Od początku swojej działalności uczestniczył w pozyskiwaniu grantów o łącznej wartości ponad 6 mln zł. Przewodniczy komisji rozliczającej raporty, co jest ogromną odpowiedzialnością i wymaga ścisłej współpracy ze Skarbnikiem i Sekretarzem Okręgu. Na co dzień skupia się przede wszystkim na rodzinie, jednocześnie osiągając sukcesy zawodowe.