Zbigniew Dworak

Dworak Zbigniew

Zbigniew Dworak od 2018 roku jest aplikantem radcowskim w OIRP w Katowicach. Od 2019 roku pracuje w kancelarii ADP Popiołek Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p., gdzie współprowadzi bieżącą obsługę podmiotów gospodarczych, doradza klientom indywidualnym w zakresie prawa rodzinnego, prawa pracy oraz prawa karnego i karno-gospodarczego.

Posiada duże doświadczenie w sprawach rodzinnych, które chętnie wykorzystuje na sali sądowej reprezentując strony. Daje się także poznać jako sprawny negocjator, co w przypadku spraw rodzinnych okazuje się kluczowe w celu sprawnego i szybkiego rozwiązywania sporów.

Od lipca 2020 r. świadczy profesjonalną pomoc z zakresu usług prawnych w Caritas Diecezji Sosnowieckiej, która od prawie 30 lat działa na rzecz najuboższych i najbardziej potrzebujących osób na terenie Diecezji Sosnowieckiej. Regularnie udziela bezpłatnych porad osobom, które nie są w stanie pozwolić sobie na odpłatną pomoc profesjonalnego prawnika. Wspomaga także samotne matki z Diecezjalnego Domu Samotnej Matki Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wspiera działalność Caritas merytoryczną wiedzą, również w trakcie realizacji projektów oraz wykonywania innej statutowej działalności.

Specjalizuje się w zakresie działania na rzecz rodzin – udziela porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, a także karnego. Oprócz bieżących porad przygotowuje również dla potrzebujących proste wnioski, pisma procesowe, takie jak wnioski o zwolnienia z kosztów sądowych lub o przyznanie pomocy prawnej z urzędu.

W lutym 2021 roku wraz z kandydatką Agnieszką Dudek-Niestrój przeprowadzili cykl bezpłatnych szkoleń w formie webinarium dla wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas poświęconych cyberbullyingowi i przemocy w internecie. Ponadto razem prowadzą także edukacyjnego bloga prawnego Rodzina i Prawo.pl, na którym w przystępny sposób popularyzują wiedzę prawniczą, zwiększając świadomość prawną społeczeństwa.