Jakub Rzeszowski

Rzeszowski Jakub

Od rozpoczęcia się wojny jest zaangażowany w udzielanie porad prawnych dla osób z Ukrainy. Specjalizuje się w tzw. kredytach frankowych oraz umowach gospodarczych. Otrzymał cztery nominacje do tegorocznej edycji konkursu.

Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczął aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Podczas aplikacji wiedzę i doświadczenie zdobywał w jednej z toruńskich kancelarii pod patronatem radcy prawnego Wojciecha Gorczycy (wicedziekana OIRP w Toruniu). Po zdanym egzaminie zawodowym wrócił do swojego rodzinnego miasta – Bełchatowa, w którym w 2021 roku otworzył własną kancelarię. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi.

Mimo młodego wieku ma ogromne doświadczenie i wiedzę prawniczą. Wskazuje na rozwiązanie problemu prawnego, a jednocześnie informuje o różnego rodzaju ryzykach i zagrożeniach. Znakomicie porusza się w obszarze szeroko pojętego prawa cywilnego i karnego. Specjalizuje się w tzw. kredytach frankowych oraz umowach gospodarczych. Interesuje się piłką nożną i siatkówką, a w wolnym czasie lubi biegać i jeździć na rowerze.

Jakub Rzeszowski od rozpoczęcia się wojny udziela porad prawnych pracownikom z Ukrainy. Wszystkie porady świadczy nieodpłatnie. Oprócz tego firmom udziela odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości zatrudniania osób z Ukrainy, które opuściły kraj po wybuchu wojny. Uzyskana wiedza usprawnia proces zatrudniania i pozwala na pomoc potrzebującym pracy.

Charakteryzuje go otwartość, widoczne zaangażowanie i empatia w stosunku do osób, które zgłaszają się na konsultacje.