Wiesława Kulig-Wyporska

Kulig-Wyporska Wiesława

Radca prawny Wiesława Kulig-Wyporska jest głęboko zaangażowana w edukację prawną młodego pokolenia, krzewiąc kulturę prawną poprzez rozmowy, wykłady oraz warsztaty. Od lat aktywnie uczestniczy w akcjach takich jak zajęcia prowadzone w ramach Europejskiego Dnia Prawnika, Dnia Edukacji Prawnej, Tygodnia Konstytucyjnego.

Wiesława Kulig-Wyporska wykorzystuje swoją wiedzę prawniczą udzielając, przyjmując i prowadząc w swej kancelarii sprawy pro bono osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Równocześnie w ramach prowadzonej kancelarii; udziela porad prawnych pro bono dla osób potrzebujących pomocy, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, zatrudnia pracowników z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Kancelaria Wiesławy Kulig-Wyporskiej uczestniczyła w akcjach społecznych takich jak: „Czary mary okulary” Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, której zadaniem było wysyłanie okularów do dzieci z krajów Afryki, zbiórka karmy i akcesoriów dla fundacji Yokot, zbiórka pojemników na pokarm dla fundacji Koty z Grochowa, zbiórki odzieży dla fundacji Sue Ryder.